Отримати
консультацію
Отримати
консультацію
Лідерство
26 червня
2015

Моральне лідерство Олександра Діаніна-Гаварда

Моральне лідерство Олександра Діаніна-Гаварда

«У наш хворий час, коли європейські суспільства охопили лінь, нудьга та невірство, коли повсюди в дивній взаємній комбінації панують нелюбов до життя і страх смерті, коли навіть найкращі люди сидять, склавши руки, виправдовуючи свої лінощі і свою розпусту відсутністю чіткої мети в житті, подвижники необхідні, як сонце… їх особистості – це живі документи, які вказують суспільству, що є ще люди іншого роду, люди подвигу. Віри і ясно усвідомленої мети.»

А.П.Чехов

Є книги, які просто потрібно читати. Поволі і вдумливо, бо в них можна почерпнути натхнення, сміливість та зростання. Саме такими є книги «Моральне лідерство. Шлях формування особистості» та наступна книга «Створений для величі. Лідерство як життєвий ідеал» Олександра Діаніна – Гаварда.

Лідерство – це та категорія, яка на сьогодні є актуальною для нашого суспільства і бізнес-середовища як ніколи. Що таке лідерство і яке лідерство є правильним, хто такий лідер і яким він має бути, щоб мати право називатись таким?

«Моральне лідерство» Олександра Діаніна – Гаварда розкриває лідерство з іншої, набагато глибшої точки зору.

На лідерство прийнято дивитись переважно з точки зору ефективності та результативності, вміння повести людей за собою, вміння надихати і розвивати людей. Лідерство виглядає часто елітарним даром вибраних осіб.

Однак моральне лідерство не є цариною окремих, вибраних людей. Лідерство – це характер, а характер можна виховувати. Кожна людина на своєму місці в своєму середовищі може бути лідером через роботу над собою, самовдосконалення необхідних чеснот.

«Чеснота – це благородна звичка розуму, волі і серця, яка дозволяє людині досягати особистої досконалості та особистої ефективності» (О.Діанін – Гавард). Чеснота породжує довіру, без якої лідерство є неможливим. Вона є енергією, яка дозволяє лідеру втілювати в життя місію та бачення, поважати людину і дані їй таланти та здібності. Розвивати себе та людей, які допомагають лідеру втілювати місію та бачення.

Великодушність та смирення, розсудливість, справедливість, мужність чесноти розуму і волі – ось чесноти, які фундаментом та наповненням морального лідерства.

Прикладами та послідовниками морального лідерства є Стівен Кові, Франсуа Мішлен, Марія Каллас Папа Іван Павло ІІ, Хосемарія Ескріва.

Деякі думки з книги «Моральне лідерство» є нижче. Також ви можете скористатись ментальною картою про цю книгу. Вона може стати початком вашої подорожі до себе як до справжнього сильного лідера.

 • Лідерство – властивість характеру? Ні, лідерство – це і є характер.
 • Характер – це те, що ми можемо формувати та зміцнювати, і роблячи це ми досягаємо тих самих цілеспрямованості, гармонії та рівноваги.
 • Ми зміцнюємо свій характер через наполегливе виховання в собі здорових моральних звичок, які називаються людськими чеснотами.
 • Чотири людські чесноти – розсудливість, справедливість, мужність та самовладання. Також важливо згадати ще дві важливі чесноти – великодушність та смирення
 • Розсудливість – допомагає приймати правильні рішення
 • Мужність допомагає триматись вибраного курсу і не піддаватись різним впливам
 • Самовладання – допомагає підпорядкувати емоції та пристрасті духу і вкласти енергію пристрастей у виконання своєї місії
 • Справедливість – дозволяє відплачувати кожному належне і входити в серце кожної людини
 • Великодушність – дозволяє усвідомити свою місію і ставити високі цілі перед собою та іншими
 • Смирення – дозволяє долати егоїзм і служити іншим
 • Лідери визначаються за мірою їх великодушності та смирення. В них є мрія, яку вони неодмінно перетворюють на бачення та місію. Власне великодушність - стремління духу до великих цілей – надає розуму цього піднесеного настрою.
 • Лідери, які вправляються в смиренні, поважають вроджену гідність інших людей, особливо людей, які беруть співучасть у спільній з ними місії.
 • Великодушність породжує високі задуми, смирення скеровує ці замисли в русло служіння іншим.
 • Великодушність це пошуки духу заради великих справ.
 • Смирення – це звичка жити в істині відносно Бога, людей і самого себе
 • Великодушність та смирення – стовпи лідерства – в основному чесноти серця, чесноти розсудливості, справедливості, мужності та самовладання – базові чесноти розуму та волі.
 • Чеснота створює простір, в якому лідерство здійснюється шляхом здобуття довіри в оточуючих.
 • Смирення та розсудливість є життєво важливими: довіра починається там, де інші знають, що я буду служити їм, і закінчується, коли вони виявляють, що я нездатен приймати правильні рішення
 • Лідерство нікого не виключає – воно доступне для всіх
 • Лідери втілюють в життя свої мрії шляхом важкої праці і наполегливості – якостей, які відрізняють великодушність від марнославства.

Лідер завжди намагається рости, вдосконалюватись і турбується про те, щоб і ті, хто його оточують, робили те ж саме

За книгою Олександр Гаранін_Гавард "Моральне лідерство"

Підготувала:

Ольга Садоха

© 2005-2024 River Of Knowledge.
Всі права захищені.
© 2005-2024
River Of Knowledge.
Всі права захищені.
Отримати
консультацію