Отримати
консультацію
Отримати
консультацію
Лідерство Для успішного управління
03 листопада
2021

Для чого тобі це? Мотивація на початку менеджерської кар'єри

Для чого тобі це? Мотивація на початку менеджерської кар'єри

Як би це не починалось, є одна важлива річ, яку часто люди упускають, не надають їй значення. Це власна мотивація

Після чергової коуч сесії з менеджеркою, яка хоче усвідомлено вибудовувати свій кар'єрний шлях, пригадала собі ситуацію з власного менеджерського життя. Викликає мене до себе терміново власник компанії, у якій я працювала категорійним менеджером (якщо точніше - достатньо серйозним фахівцем із закупівель великої групи продуктів харчування) , і з порогу ошелешує пропозицією :"Хочеш бути керівником?" Мене аж заціпило, я ж про не думала, ніколи. Питаю що він має на увазі, і чую достатньо розповсюджене пояснення, що в мене дуже добре виходить робити свою роботу, і працівники, з якими мені доводиться взаємодіяти в ході своєї роботи, дуже добре про мене відгукуються (ну тут я не дуже повірила, бо людина я достатньо жорстка бувала в складних ситуаціях) і я їх добре навчила робити їхню роботу і т.д. і т.п. І взагалі, " скільки можна такій симпатичній і розумній жінці ходити в куфайці і мати справу з експедиторами. Пора на чисту роботу в нормальному кабінеті".

Скажу відверто, в той момент почуття мої були дуже змішані: радість що хвалять (чи маніпулюють? насторожуюсь), розгубленість, спротив, цікавість, страх. Все на купу. 

Чую крізь оцей туман: Ну що, підеш? - Не знаю, - кажу, - подумати треба - Ну думай, маєш хвилин п'ять - А якщо я скажу "ні"? - Ну дивись, справа така, що твоє місце на закупці майже зайняте. Я ж казав, що ти добре людей вчиш...

Ну, 5 хвилин, то 5 хвилин, треба думати прямо тут, на стільці біля власника, бо він сидить і чекає на відповідь

Я й подумала, наскільки це тоді вийшло. І сказала "так", що стало черговим поворотним моментом мого життя, і все, що було далі, було дуже складно і дуже цікаво. 

Це був мій початок управлінського шляху. 

Про що я подумала тоді і про що варто в таких ситуаціях запитувати себе, читайте нижче :)

Взагалі розпочати шлях менеджера можна кількома способами

 1. Вирости з команди.
 2. Отримати пропозицію стати керівником у своїй компанії з готовою командою.
 3. Отримати пропозицію стати керівником у своїй компанії, де ще немає команди.
 4. Отримати пропозицію з іншої компанії у підрозділ чи проєкт з командою, що вже сформувалась.
 5. Отримати пропозицію з іншої компанії почати з нуля напрямок чи проєкт без команди.

І як би це не починалось, є одна важлива річ, яку часто люди упускають, не надають їй значення. Це власна мотивація, чесна відповідь самому чи самій собі: А навіщо це ТОБІ? Чого ТИ від цього очікуєш? І як ТИ це зможеш отримати, якою ціною?

Умотивованість, розуміння, навіщо тобі це, і те, що важливе для себе ти хочеш і можеш отримати, погоджуючись на управлінську кар'єру, дасть пальне і стійкість, коли настануть складні періоди й віра в успіх буде підупадати.

Отже, зупинись, дай собі час, щоб подумати над такими питаннями:

 • Чому я хочу стати менеджером? У чому сенс для мене?
 • Навіщо це мені? Чого я очікую від того, що стану менеджером?
 • На що життєво важливе це вплине? Яких змін це потребує для мене?
 • На які свої сильні сторони я можу опертись на початку?
 • З ким я хочу розділяти свої успіхи? 
 • Хто і що мене може підтримати на початку і тоді, коли все стане дуже складним і в мене почнуть опускатись руки?
 • Якої саме підтримки я очікую?
 • Як я буду відновлювати свої сили і підтримувати свою мотивацію?

Які питання поставила собі я в тій ситуації? Тоді їх було кілька (з часом я стала мудріша :)): Навіщо це МЕНІ? Наскільки я готова ризикнути? Що отримаю від "так" і що я втрачу від "ні"?

А далі ми обговорили і мої слабкі сторони (чого не знаю і чого не вмію), і яку підтримку від кого я можу отримати і моє право на помилки.

З власного досвіду і досвіду моїх клієнтів знаю, що допомагає сісти й усе написати, бажано від руки, так людина краще фокусується і глибше думає.

Можеш скористатись і таким інструментом, як декартова площина. Я часто використовую його під час ухвалення важливих рішень, він глибший ніж тільки плюси і мінуси.

Decart

Техніка така: запиши в кожен квадрат різні аспекти - матеріальні, інтелектуальні, емоційні, соціальні, сімейні тощо. У кожному пункті оціни його важливість від 0 — взагалі байдуже до 10 — без цього не уявляю свого життя. Можна порахувати суми балів з кожного квадрата (квадрати про втрати мають знак «-», квадрати про отримання — «+»). І подивись, що вийшло. Цей інструмент не математичний, це спосіб подумати.

Сподіваюсь, що цей допис допоможе тобі робити усвідомлений вибір, коли до тебе прийде можливість розвивати свій управлінський шлях

З найкращими побажаннями, Ольга Садоха

Тренерка та коуч управлінців, засновниця River of Knowledge

 
© 2005-2024 River Of Knowledge.
Всі права захищені.
© 2005-2024
River Of Knowledge.
Всі права захищені.
Отримати
консультацію